E-Mail: cemfarma@cemfarma.com.tr
Anokryo

Kullanım Alanları

  • 1. ve 2.° hemorroidler
  • Akut anal fissür
  • Perianaltromboz şikayetlerinin tedavilerinde
  • Postoperatifagri, Kriptitisis, Papillitis ve radyoterapi sonrası ağrının giderilmesi
  • Gebelik ve emzirme dönemindeki anal semptomların giderilmesi
  • Kabızlıkla birlikte oluşan anal sfinkter spazm giderilmesi

Anal kasıntıların giderilmesi

 

Kullanım Bilgileri

 

  Çubuk 1-2 saat buzdolabında -15 - 20°C tutulduktan sonra, en düşük sıcaklığı olan -15°C ulaşır. Çubuk daha sonra suda çözülebilen bir jel ile kayganlaştırılır ve anal kanala 5-10 dakika kalacak şekilde yerleştirilir. Temizlik ve dezenfeksiyondan sonra, çubuk kendi kabı ile birlikte tekrar buzdolabına konulmalıdır. ANOKRYO defalarca kullanılabilir; sağlığa zarar verici bir madde içermez. Kokusuzdur, hijyeniktir, kullanılan bölgede leke bırakmaz.

  ANOKRYO `nun düşük ısıda dilatatasyonu güvenli bir tedavi seçeneği sağlar ve hastaların semptomlarının süratle gerilemesi ve iyileşmeyi hızlandırıcı bir etki gösterir. Bu ise ANOKRYO çubuğunun eksi 15°C  sıcaklıkta ve 15 mm dilatatasyonda soğuk uygulama ile elde edilir. Bir tedavi süresi 5-10 dakika sürer ve günde 2-3 defa uygulanmalıdır. Venöz dönüş engellenir ve arteriyal akim azalır, bu da sfinkter kas tonusunun azalmasına yol açar. Böylece inflamasyon önlenir ve ağrı giderilmiş olur.

  Düşük isi uygulaması ve dilatatasyonunun anal bölge rahatsızlıkları tedavisinde kullanımı, yararları, herhangi bir yan etkisinin olmayışı ve evde kullanıma uygun olusu nedeniyle giderek popülerlik kazanmaktadır.